Cisco, EMC a VMware začaly úzce spolupracovat – slibují drastické snížení nákladů na datová centra

Koalici Virtual Computing Environment (VCE) zaměřenou na oblast virtualizace datových center a privátní cloud infrastruktury vytvořily společnosti Cisco, EMC a VMware. Prvním společným řešením jsou infrastrukturní balíčky Vblock.


Spolupráce v rámci koalice přinese nové společné produktové balíčky, sjednocené předprodejní, poradenské a podpůrné služby i využití široké sítě partnerů. Prvními společnými řešeními jsou infrastrukturní balíčky Vblock. Jde o plně integrované platformy, které v sobě kombinují technologie pro virtualizaci, sítě, výpočetní výkon, ukládání dat, bezpečnost a správu od společností Cisco, EMC a VMware. Jejich výhodou je, že prý na rozdíl od dnešních monolitických systémů jsou i po nákupu snadno rozšiřitelné.

Díky vytvořené koalici došlo rovněž ke sjednocení předprodejních, poradenských a podpůrných služeb pro zákazníky. Napříč všemi třemi společnostmi byl například vytvořen a vyškolen předprodejní tým zaměřený na oblast nové architektury Vblock. Nově vytvořené poradenské služby pomohou zákazníkům porozumět způsobům, jak maximalizovat přínosy tohoto řešení a urychlit jeho zavedení. Podpůrné služby jim naopak přinesou rychlejší vyřešení případných problémů.

V rámci koaliční spolupráce Cisco, EMC a VMware byla také vytvořena široká síť partnerů, která zahrnuje systémové integrátory, resellery s přidanou hodnotou i nezávislé vývojáře. Partneři pomohou zpřístupnit řešení Vblock pro virtualizaci a privátní cloudy organizacím všech velikostí zejména díky podpoře širokého spektra operačních systémů a aplikací.

Společnosti Cisco a EMC rovněž oznámily, že vytvořily společný podnik Acadia, který začne podle odhadů v prvním čtvrtletí 2010 budovat, provozovat a poskytovat infrastrukturu Vblock zákazníkům. Bude rovněž školit zákazníky i partnery. Do aktivit podniku jsou zapojeny rovněž VMware a společnost Intel, na jejíchž procesorech je nová architektura Vblock postavena.

Prvním společným řešením, které koalice společností Cisco, EMC a VMware připravila, jsou infrastrukturní balíčky Vblock dostupné ve třech variantách:

• Vblock 2 je high-end konfigurace podporující 3000 až 6000 virtuálních systémů. Je tak určena především pro velké podniky a poskytovatele služeb. Řešení navržené pro rozsáhlé implementace "na zelené louce" využívá výhod systému Cisco Unified Computing System (UCS), switchů Nexus 1000v a MDS, úložiště EMC Symmetrix V-Max zabezpečeného RSA a platformy VMware vSphere.

• Vblock 1 je konfigurace takzvané střední třídy podporující 800 až 3000 virtuálních systémů. Je tak vhodná pro široké uplatnění u organizací všech velikostí. Řešení navržené pro konsolidaci a optimalizaci datových center zahrnuje systém Cisco Unified Computing System (UCS), switche Nexus 1000v a MDS, úložiště EMC CLARiiON zabezpečené RSA a platformu VMware vSphere.

• Vblock 0 je startovací konfigurace podporující 300 až 800 virtuálních systémů. Zaměřená bude na středně velké podniky, menší datová centra či organizace, stejně jako pro testování a rozvoj ze strany partnerů, systémových integrátorů, poskytovatelů služeb, nezávislých vývojářů i zákazníků. Zahrnuje systém Cisco Unified Computing System (UCS), switch Nexus 1000v, úložiště EMC Unified Storage zabezpečené RSA a platformu VMware vSphere.Komentáře