Cisco, NetApp a VMware spojují své aktivity ohledně zabezpečení virtualizovaných řešení

Novou architekturu, která podle dodavatelů zajistí vyšší výkon a zabezpečení virtualizovaných datových center, představily společnosti Cisco, NetApp a VMware.


Secure Multi-tenancy Design Architecture dovoluje zcela izolovat IT zdroje a aplikace různých klientů, divizí nebo oddělení ve společně sdílené IT infrastruktuře. Všechny tři společnosti poskytnou k tomuto řešení společnou podporu, aby bylo budování jednotné virtualizované infrastruktury zákazníků co nejjednodušší.

Součástí novinky jsou přepínače Cisco Nexus a řešení Cisco Unified Computing System, dále úložné systémy FAS s nástroji MultiStore a Data Motion od firmy NetApp a konečně technologie VMware vSphere s nástrojem vShield Zones. Řešení bylo testováno a ověřováno podle standardů Cisco Validated Design, takže zákazníci jej mohou rychle nasadit a integrovat s dalšími systémy.

„Virtualizace sítí, serverů a úložných zařízení rychle proměňuje datová centra,” řekl prezident a generální ředitel společnosti VMware Paul Maritz. „Dynamická datová centra postavená na architektuře vSphere společně s technologiemi Cisco a NetApp posytují služby privátních i veřejných cloudů a umožňují přesuny dat a aplikací mezi těmito cloudy. Integrovali jsme naši technologii s řešeními Cisco a NetApp nejen proto, abychom ulehčili práci správcům datových center, ale především proto, aby vše co nejlépe vyhovovalo samotným zákazníkům.”

Někteří analytici se poněkud pozastavují nad tím, že partnerem řešení je NetApp, a nikoliv EMC, majitel společnosti VMware, ale například Mark Bowker z firmy Enterprise Strategy Group říká, že NettApp má natolik velké zkušenosti z oblasti virtualizace, že zřejmě byl pro tento projekt vhodnějším partnerem. Podle něj také spojení takto velkých výrobců do jedné koalice dává naději na bezproblémový přechod obchodně kritických a provozně důležitých aplikací do virtualizovaného prostředí.Komentáře