Cisco představuje řadu inovací pro oblast podnikové spolupráce

Významná vylepšení svých produktů pro podnikovou spolupráci představila společnost Cisco. Konkrétně jde o Cisco Enterprise Collaboration Platform propojující firemní adresář s možnostmi sociálních sítí, Cisco Show and Share umožňující sdílet video v rámci komunit, Unified IP Phone 9900 a 8900 s velkým barevným displejem i s odnímatelnou kamerou a podporou Bluetooth (případně Wi-Fi), TelePresence Directory obsahující kompletní seznam vlastníků koncových zařízení TelePresence nebo TelePresence WebEx Engage integrující produkty TelePresence a WebEx. V nabídce je i řešení hostovaného e-mailu WebEx Mail nabízející kapacitu až 25 GB na schránku.


„Lidé si v soukromí zvykli používat pro komunikaci se svými rodinami a přáteli řadu moderních nástrojů, ať už jde o různé sociální sítě, software pro chat, elektronickou poštu spravovanou poskytovateli služeb, wikipedie nebo weby umožňující sdílení obrázků a videí. Cílem našich nových řešení je přinést to nejlepší z těchto nástrojů do firemního prostředí,“ říká Ivo Němeček, manažer týmu systémových inženýrů ve společnosti Cisco.

Uveden byl rovněž Cisco Pulse, což je podle představitelů výrobce nový typ vyhledávacího enginu, který odposlouchává provoz ve firemní síti a vyhodnocuje jej na základě administrátorem definovaných klíčových slov. Výsledkem by mělo být mimo jiné například určení, který ze zaměstnanců je expertem na kterou oblast.Komentáře