Cisco vylepší zabezpečení koncových bodů pomocí nové cloudové služby

AMP for Endpoints, cloudové řešení, které podle výrobce spojuje prevenci, detekci a reakci na hrozby, představilo Cisco. Chce pomocí něj zjednodušit zabezpečení koncových bodů bez důrazu na neefektivní preventivní strategii.

Cisco vylepší zabezpečení koncových bodů pomocí nové cloudové služby


Spojením prevence, detekce a reakce na hrozby do jednoho cloudového řešení poskytovaného na bázi modelu software jako služba (SaaS) prý novinka zastaví více hrozeb.

Díky cloudovému modelu navíc podle výrobc dokáže reagovat na hrozby rychleji a lépe je připraví na triky dnešních útočníků.

 

Vlastnosti AMP for Endpoints podle dodavatele:

  • Prevence nové generace kombinující osvědčené a pokročilé typy bezpečnostních funkcí, která zastaví známé i nově vzniklé hrozby. Páteř systému tvoří globální informace o hrozbách od týmu Cisco Talos. Díky tomu může novinka nabídnout zabudovanou technologii integrovaného izolovaného prostředí (tzv. sandboxu) pro oddělení a analýzu neznámých souborů.
  • Lepší viditelnost a rychlejší detekci díky průběžnému monitoringu a sdílení analytik pro odhalení skrytých útoků. AMP for Endpoints zaznamenává veškerou aktivitu na úrovni souborů a dokáže proto rychle detekovat škodlivé aktivity a upozornit bezpečnostní tým. Produkt disponuje největším množstvím dat o hrozbách, neboť analyzuje všechny škodlivé soubory, které se objevily u zákazníků firmy Cisco.
  • Účinnější odezvu postavenou na viditelnosti sítě a detailním záznamům o minulém chování různých typů malwaru – odkud se do sítě dostaly, kde byly a jak se chovaly. Produkt zrychluje proces odhalování škodlivého softwaru a cloudové rozhraní umožňuje vyhledávat napříč všemi podnikovými koncovými body a snadno zjistit indikátory, podle kterých škodlivý software lze odhalit.

Kromě toho Cisco zavádí nový způsob nákupu a nasazení svého bezpečnostního softwaru, a to přes program softwarových licencí Cisco ONE Software.

Úvodní foto: © chanpipat - Fotolia.com


Komentáře