Cisco vylepšilo svůj Unified Computing System – lépe podporuje cloud computing i virtualizaci

Inovace ve svém portfoliu služeb a řešení pro datová centra představilo Cisco Systems. Jde mimo jiné o druhou generaci přepínačů Nexus, rozšíření portfolia Unified Computing System či novinky pro cloud computing a virtuální prostředí reprezentované systémy Virtual Security Gateway a Virtual WAAS.


Řešení přinášejí podporu nových byznys modelů, jako je virtualizace pro desktopy a podpora cloud computingu, zjednodušuje rozšiřování datových center a umožňuje sjednocení investic do IT pro jejich rychlejší návratnost.

V prvné řadě jde o nové technologie, které společně tvoří architekturu Data Center Business Advantage, jež zvyšuje efektivitu klasických i virtualizovaných datových center a umožňuje snadnou adaptaci na měnící se požadavky a nové business strategie.

Nově uvedené Unified Network Services zase představují platformu pro síťové služby, která umožňuje jejich fungování napříč různými síťovými prostředími. Inovované technologie Unified Fabric a Unified Computing pak snižují celkové náklady, zvyšují flexibilitu a v neposlední řadě zjednodušují správu datových center.

Cisco Unified Network Services zahrnují fyzické i virtuální služby a nabízejí vysokou flexibilitu díky použití provisioningu (automatická konfigurace a správa služeb). Výhodou je podle výrobce rovněž jednoduchá správa a plná přenositelnost v rámci síťových a výpočetních prostředí a cloudů.

Do rodiny Unified Network Services patří například Cisco Virtual Security Gateway (VSG) zajišťující bezpečnostní politiky na úrovni virtuálního stroje v rámci sítí VLAN a sdílených výpočetních infrastruktur v datových centrech. Software VSG je v současnosti k dispozici pro zařízení Nexus 1000V.

Virtual Wide Area Application Services (vWAAS) zase představuje první optimalizační řešení pro cloud WAN, které zrychluje poskytování služeb v rámci privátních a privátních virtuálních cloud infrastruktur. vWAAS umožňuje poskytovatelům cloudů velmi snadno optimalizovat provoz služeb a zároveň redukuje náklady a rizika při migraci mezi privátními a privátními virtuálními cloudy.Komentáře