Citrix a Microsoft usnadní správu virtualizovaných desktopů

Integrace infrastruktury pro virtualizaci a správu desktopů přinese podle obou dodavatelů jednotnou správu s nižšími náklady.


Zjednodušení využívání virtualizace desktopů je cílem nově uzavřené spolupráce společností Citrix a Microsoft. Integrace infrastruktury pro virtualizaci a správu desktopů umožní firmám spravovat všechny jejich desktopy Windows a aplikace prostřednictvím společné platformy a poskytne konzistentní uživatelské prostředí na jakémkoli zařízení v libovolném místě.
Spojené řešení sjednotí správu fyzických a virtuálních desktopů a aplikací pomocí jediné řídící platformy - Microsoft System Center - a zajistí uživatelům Citrixu kdykoli a kdekoli konzistentní způsob práce na každém zařízení přes jediného univerzálního klienta - Citrix Receiver.
Firemní IT organizace budou moci spravovat pomocí produktů Citrix XenApp a Microsoft System Center Configuration Manager distribuované i centrálně hostované aplikace. Produkt Citrix XenApp rozšíří také Microsoft Application Virtualization (App-V), aby umožnil samoobslužné poskytování aplikací na jakémkoli zařízení pomocí produktů Citrix Receiver a Citrix Dazzle. Navíc Citrix plánuje rozšířit integraci Citrix XenDesktop s novými licencemi Microsoft VDI Suite pro vylepšení firemních řešení spojené virtuální desktopové infrastruktury (VDI).
„V dnešním náročném ekonomickém klimatu potřebuje IT zjednodušovat využívání výpočetní techniky snižováním počtu proměnných prvků a zároveň uspokojovat rostoucí požadavky firemních procesů a uživatelů," řekl Gordon Payne, hlavní viceprezident a generální ředitel Delivery Systems Division v Citrix Systems. „Integrací našich řešení virtualizace a správy desktopů od Citrixu a Microsoftu zjednoduší poskytování IT služeb a zvýší produktivitu koncových uživatelů díky použití jednotné řídící platformy a jednoho univerzálního klienta."Komentáře