Classmate PC přichází v novém designu

Na letošním veletrhu CES představili výrobci počítačů několik nových návrhů počítačů Classmate PC, což je původní projekt Intelu. Doplnili tak současnou řadu laptopů, určenou žákům základních škol.


Nový design, založený na technologiích společnosti Intel, umožňuje okamžitě změnit tvar standardního počítače na tablet s dotykovým displejem. Otočení displeje o 180 °, rotační kamera a dotykový displej umožňují přirozenější interaktivitu práce při výuce. Změny v designu byly provedeny na základě průzkumů mezi studenty a učiteli v rámci pilotních programů a na základě výsledků etnografických studií. 

Společnost Intel zároveň představila iniciativu Intel Learning Series. V rámci této iniciativy Intel podporuje lokální technologické společnosti, které se zabývají dodávkami hardwaru, softwaru a služeb pro oblast školství a vzdělávání. Cílem spolupráce při inovaci produktů a služeb, navazujících na platformu Classmate PC, je zlepšit a prohloubit zkušenosti studentů při práci s moderními technologiemi.

Nové, kombinované Classmate PC budou na trhu k dispozici současně s původním provedením, využívaným v rámci národního programu portugalské vlády nazvaného Magalhães Initiative (Magellan).Komentáře