Cleverlance zakladá novou firmu pro investiční bankovnictví

Založení své nové dceřiné firmy CTS Trade IT oznámila společnost Cleverlance. Hlavní doménou nové organizace jsou řešení pro investiční bankovnictví založená na modulárním systému CTS (Clever Trading Solution).

Cleverlance zakladá novou firmu pro investiční bankovnictví


Funkčně pokrývá problematiku obchodování s cennými papíry – od přijetí pokynu k obchodu, přes jeho zaslání na burzu (on-line napojení na burzy v ramci CEESEG – Praha, Vídeň, Ljubljan, Budapešť;  Bratislava; případně burzy s obchodním systémem XETRA – např. Burza ve Frankfurtu), settlement, accounting, reporting či custody.

CTS obsahuje i rozhraní na český a  slovenský depozitář cenných papírů, komunikuje prostřednictvím standardních FIX a SWIFT protokolů a má implementovánu širokou škálu dalších rozhraní. Novinkou je řešení pokrývající problematiku depozitáře fondů.

„Naším hlavním cílem i nadále zůstává poskytování vysoce kvalifikovaných služeb v oblasti investičního bankovnictví. Díky samostatnosti získáváme volnost především v budování vlastní značky a marketingu.  Naše nová firemní grafika podtrhuje dynamiku, se kterou se pouštíme na tuzemský i zahraniční trh. K expanzi v našich obchodních aktivitách budeme nadále využívat silného potenciálu skupiny Cleverlance, i potenciál našich partnerů “, říká ke vzniku nové firmy Tomáš Gavlas, její výkonný ředitel a člen představenstva.

Úvodní foto: © auryndrikson - Fotolia.com


Komentáře