Cloud z cloudů chce vytvořit Cisco

Globální Intercloud, síť cloudů, která má překonat limity a omezení dosavadních lokálních řešení soukromých, veřejných i hybridních cloudů, vytváří Cisco ve spolupráci se svými partnery.

Cloud z cloudů chce vytvořit Cisco


Propojení lokálních cloudů do globální sítě umožní podle Ciska vytvořit téměř neomezeně škálovatelnou, distribuovanou a bezpečnou architekturu pro aplikace s vysokou přidanou hodnotou či analýzy v reálném čase.

S Ciskem na novém řešení spolupracuje například australský service provider Telstra, kanadský telekomunikační operátor Allstream, evropský dodavatel cloudových služeb Canopy či Logicalis Group, globální poskytovatel manažovaných služeb.

Protože jde o propojení lokálních cloudů, zároveň se zajistí soulad s právním prostředím v příslušné zemi. Intercloud je prý navíc prvním otevřeným řešením svého druhu, které nabízí dostupné vývojářské rozhraní (API). To umožní rychlý vývoj nové generace aplikací využívajících cloudových služeb pro podniky, poskytovatele služeb i prodejce.

„Intercloud představuje první skutečně globálně budovaný cloud, jejichž využívání strmě stoupá s narůstající mobilitou i dalšími trendy ve využívání informačních technologií,“ říká Jiří Devát, generální ředitel Cisco Česká republika a dodává: „Intercloud nabídne téměř neomezenou škálovatelnost při lokální dostupnosti, především však prostředí pro budování bezkonkurenčního rozsahu aplikací a služeb.“

 

Úvodní foto: © Nikolai Sorokin - Fotolia.com


Komentáře