Zabezpečení firemních Wi-Fi přes cloud představil Fortinet

Nové funkce svého cloudového systému řízení FortiCloud a novou řadu cloudově řízených bezdrátových přístupových bodů pro sítě WLAN oznámil Fortinet. Podle jeho představitelů jde o nejvyšší zabezpečení bezdrátových sítí na současném trhu.

Zabezpečení firemních Wi-Fi přes cloud představil Fortinet


Bezdrátové přístupové body řady FortiAP-S umožňují vynechat samostatné WLAN kontroléry, aniž by tím byla síť vystavena kybernetickým hrozbám.

Každý access point je centrálně řízený pomocí cloudového systému FortiCloud, který podle výrobce umožňuje snadnou implementaci i správu, zajišťuje lepší kontrolu a také celkově zjednodušuje infrastrukturu.

Zároveň dovoluje správu flexibilně škálovat podle rozsahu sítě, takže je vhodný pro distribuované podniky s provozy či pobočkami v mnoha lokalitách.

FortiAP-S zahrnují funkce jako prevence průniku, webfiltering, detekce neautorizovaných přístupových bodů, antivirová ochrana, podrobné řízení aplikací a další.

Tyto funkce doplňují neustále aktualizované bezpečnostní informace z laboratoří FortiGuard. Každý přístupový bod FortiAP-S je tak prý v reálném čase chráněný proti nejnovějším bezpečnostním hrozbám.

 „Nyní lze aplikovat specifické bezpečnostní politiky pro mobilní zařízení, řízení přístupu k aplikacím a antivirovou ochranu včetně aktualizací přímo v přístupových bodech, čímž zákazníkům poskytujeme další vrstvu ochrany pro prostředí, kde zaměstnanci využívají soukromá zařízení pro pracovní účely,“ dodáváOndřej Šťáhlavský, regionální ředitel pro oblast střední a východní Evropy ve společnosti Fortinet.

Úvodní foto: © AKS - Fotolia.com


Komentáře