Cloudové ukládání a zálohování dat začala nabízet firma GTS

Dvě nová cloudová úložná řešení pro správu dat a jejich replikaci uvedla na trh firma GTS. Jde o Data Storage a Backup.


Data Storage představuje flexibilní řešení pro ukládání dat všech podnikových aplikací, které běží v rámci hostingových služeb GTS nebo ve vzdálených úložištích.

Backup je zase službou určenou pro zálohování a obnovu dat napříč platformami, vytvořená k zabezpečení a zajištění provozu podniku bez ohledu na umístění zdrojových dat.

Oba produkty jsou dostupné pro ve všech zemích regionu střední a východní Evropy s garantovaným SLA. Produkty podle výrobce také splňují veškeré bezpečnostní požadavky i specifické standardy výkonu.

Služby Data Storage a Backup jsou doplněním již existující nabídky řešení pro hosting serverů a kolokaci.

 

Přínosy nových služeb podle výrobce:

  • flexibilní škálovatelnost od stovek gigabitů po několik terabitů,
  • předvídatelné náklady – služba je dostupná za měsíční poplatek určený podle aktuálních potřeb zákazníka,
  • úložiště se třemi výkonovými úrovněmi pokrývající celou škálu zákaznických potřeb,
  • spolehlivé zálohování z disku na disk – není ovlivněno selháním pásky,
  • obnovení dat na vyžádání – není třeba prohledávat celou pásku, stačí využít zákaznického portálu nebo zálohovacího agenta k obnovení dat v reálném čase.

„Firmy si v poslední době stále častěji uvědomují, že IT není jejich hlavním zaměřením. Díky našim dvěma novým outsourcovaným řešením se mohou více soustředit na své podnikatelské aktivity, aniž by zápasili s návrhy, nákupy, uzavíráním smluv či konfigurací,“ říká Marcin Kotlarski, produktový ředitel GTS. „Zákazník u nás může svou objednávku přizpůsobit současným potřebám a zvyšovat ji tak, jak jeho společnost poroste.“Komentáře