Cloudovou správu mobilů nabízí v Česku SAP - za jedno euro

Řešení Afaria, cloud edition uvedl na tuzemský trh SAP. Jde o řešení typu MDM (mobile device management) a firmy mohou pomocí něj zabezpečit a spravovat svá mobilní zařízení a aplikace, a to za cenu jen jednoho eura za zařízení a měsíc.

Cloudovou správu mobilů nabízí v Česku SAP - za jedno euro


Mobilní bezpečnost tak podle tvůrců může být dostupná firmám jakékoliv velikosti.

Afaria, cloud edition je kompletní SaaS řešení pro řízení a zabezpečení mobility bez náročné instalace či počátečních nákladů a nevyžaduje ani žádné jiné náklady na dodatečný hardware nebo další vybavení.

Finanční model je postaven na bázi předplatného a už v základní měsíční platbě jsou zahrnuty upgrady, údržba i podpora. Samotné nasazení prý přitom trvá méně než 15 minut. K podporovaným systémům patří iOS, Android a Windows Phone 8.

S rostoucím významem trendu BYOD (bring-your-own-device) a tedy i množstvím soukromých zařízení, která zaměstnanci používají k pracovním účelům, se stává řízení přístupu těchto zařízení a zabezpečení citlivých dat klíčovou otázkou.

I proto zájem o řešení MDM stále stoupá, i když zejména menší firmy si jej donedávna zpravidla nemohly dovolit kvůli složitosti implementace, vysoké ceně i náročné správě. Cloudová řešení MDM tedy mají šanci pojetí MDM u těchto organizací zcela zásadně změnit.

 

Úvodní foto: © vladgrin - Fotolia.com


Komentáře