CloudVerse od Cisca slibuje zavádění cloudových služeb v řádu minut

CloudVerse, řešení, které spojuje Unified Data Center, Cloud Intelligent Network a cloudové aplikace a služby, představila firma Cisco.


Jde podle ní o tři základní prvky potřebné k tomu, aby organizace mohly vytvářet, spravovat a propojit veřejné, soukromé a hybridní cloudy. CloudVerse pomáhá organizacím nabízet firemní IT ve formě služby a využívat všechny výhody cloudů: lepší flexibilitu a dynamiku, vyšší bezpečnost a efektivnější řízení nákladů.

Přesun z tradičního virtualizovaného datového centra na CloudVerse prý může snížit celkové TCO až o 50 % a zkrátit dobu potřebnou k zavedení nové nabídky cloudových služeb z týdnů na minuty.

V současnosti se většina cloudových technologií nachází v silech, což znemožňuje efektivní a integrovaný přístup ke správě. Díky propojení technologií Unified Data Center a Intelligent Network v rámci zajištění cloudových aplikací a služeb poskytuje CloudVerse svým uživatelům možnost využívat cloudovou infrastrukturu efektivněji.

 

Jednotlivé komponenty podle výrobce:

Unified Data Center mění ekonomiku cloudové infrastruktury tím, že poskytuje platformu pro výpočetní systémy typu „fabric-based“, jež automatizuje model „as a service“ napříč fyzickými a virtuálními prostředími a je navržen tak, aby bylo možné na základě firemních požadavků měnit rozsah pomocí flexibilní alokace zdrojů v rámci data center i mezi nimi. Cisco rovněž přidává nové funkce sjednocené správy Unified Management:

-        Intelligent Automation – je navržena pro automatické poskytování a správu prostředků data center k zajištění cloudových služeb v rámci data center a mezi nimi

-        Network Services Manager – manažer síťových služeb automaticky na vyžádání vytváří, nasazuje a upravuje fyzické a virtuální síťové prostředky

 

Cloud Intelligent Network poskytuje uživatelům konzistentní a vysoce bezpečný přístup bez ohledu na to, kde se nachází. Cisco právě rozšiřuje tento prvek o nové funkce typu „Cloud-to-Cloud Connect“:

-        funkce „Cloud-to-Cloud Connect“, která zahrnuje systém Network Positioning System na agregačních routerech pro služby řady ASR 1000 a 9000, umožní dynamické rozpoznávání prostředků i jejich alokaci a optimalizaci mezi datovými centry a cloudy.

 

Inovace v oblasti cloudových aplikací a služeb umožňují poskytování aplikací a služeb „as a service“ od společnosti Cisco i jiných poskytovatelů. Cisco také rozšiřuje svoje řešení Hosted Collaboration Solution (HCS) o několik nových funkcí:

-        Private Cloud HCS umožňuje firmám vytvářet svůj vlastní cloud pro spolupráci pomocí ověřeného řešení společnosti Cisco a úplného souboru funkcí pro správu.

-        Mobile HCS zajišťuje poskytovatelům mobilních služeb snadný a nákladově efektivní způsob nabízení spolupráce z cloudu, díky čemuž se služby z pevných zařízení rozšiřují i na mobilní platformy. Poskytovatelé mohou například virtuálně propojit tisíce uživatelů mobilních telefonů ve firmě pomocí jediného čísla nebo umožnit zákazníkům přesměrovat hovor ze stolního telefonu na mobilní telefon v průběhu hovoru.

-        Customer Collaboration zajišťuje lepší dostupnost funkcí kontaktního centra tím, že rozšiřuje HCS o nabídku Cisco Customer Collaboration. Tato nabídka je nyní k dispozici pouze omezeně a bude všeobecně dostupná v roce 2012.Komentáře