CNC Praha má druhou verzi videokonferenčního systému

Česká společnost CNC Praha dokončila vývoj a testování již druhé verze videokonferenčního systému Virtuální učebny pro dálkové vzdělávání. Starší verzi Virtuální učebny 1.0 využívá mimo jiné Slovenská pošta pro školení svých zaměstnanců i porady managementu.

CNC Praha má druhou verzi videokonferenčního systému


CNC do vývoje systému investovala dva miliony korun. „Virtuální Učebny“ slouží převážně velkým společnostem ke vzdělávání velkého počtu pracovníků ve více lokalitách z jednoho místa najednou.

„Velká organizace tak má jednotný systém pro spolupráci na dálku, ať už jde o školení nebo porady. Systém je zabezpečený a kompatibilní se všemi používanými světovými standardy," uvedl technický ředitel CNC Patrick Korž.

Snímání obrazu a zvuku prostřednictvím kamer a mikrofonů sledujících přednášejícího v pohybu po místnosti umožňuje přirozené vystupování lektora tak, aby se vždy  díval na školené a byl tak zajištěný přirozený „oční kontakt“ s lokálním i vzdáleným publikem.

Součástí systému je sdílení obrazovky počítače i sdílení ručně psaných poznámek. Lektor systém ovládá prostřednictvím dotykového panelu. Školení nebo poradu je možné nahrát a záznam exportovat do vzdělávacího systému. Zřízení jedné virtuální učebny vyjde zhruba na jeden milion korun.

Úvodní foto: Fotolia ©


Komentáře