Comguard začal v Česku distribuovat řešení Brocade

Spolupráci se společností Brocade Communications ohledně distribuce řešení pro vytváření sofistikovaných sítí LAN zahájil brněnský Comguard.

Comguard začal v Česku distribuovat řešení Brocade


Chce tak podle svých slov přivést na tuzemský trh síťovou infrastrukturu vhodnou pro datová centra propojující fyzické i virtuálních části do jednoho celku.

„V souvislosti s otevřením naší nové divize Networking se Brocade stává naším strategickým partnerem v této oblasti. V rámci naší distribuce budeme nabízet kompletní řadu řešení pro IP Networking se zaměřením na LAN switching, bezdrátové technologie a bezpečnost“, uvádí Jan Dymáček, šéf Comguardu.

Brocade má podle jeho slov novou strategii On-Demand Data Center pro fyzický a virtuální networking, která zjednoduší provoz jak datovým centrům, tak ISP nebo velkým korporátním sítím. Za cíl si klade nabízet vysoce škálovatelnou a automatizovanou síťovou architekturu.

Jde třeba o modely Vyatta vRouter, Virtual ADX Application Delivery Switch nebo nové moduly pro systémy MLXe a NetIron CES/CER Carrier Ethernet Switch/Router spolu s updaty operačního systému NetIron.

Například Vyatta 5400 vRouter patří do rodiny softwarových síťových řešení určených pro virtualizovaná datová centra. Tento router podporuje i Multicast routing a Dynamic Multipoint VPN, tedy dvě technologie, které jsou nezbytné pro velké společnosti a poskytovatele cloudových služeb. Tyto routery dále umožňují vytvářet sofistikované vícevrstvé sítě, které mohou být zapojeny, konfigurovány nebo měněny na vyžádání.

Virtual ADX zase nabízí virtuální platformu pro load balancing na aplikační vrstvě. Mezi klíčové vlastnosti tohoto řešení patří správa a provisioning aplikací pomocí SOAP/ XML API, která dovoluje integraci s nástroji pro automatizaci nebo správu i od různých výrobců. Virtual ADX také výrazně zrychluje přístup k aplikacím a zjednodušuje správu aplikační vrstvy.

Pro velká datová centra je určen nový síťový modul pro MLXe Core Router, který nabízí čtyři 40Gb ethernetové porty. Menší datová centra potom jistě ocení novou verzi NetIron CER směrovače, který nabízí čtyři 10Gb Ethernet porty.

Brocade také představil novinky v operačním systému NetIron, který nyní podporuje technologii OpenFlow Hybrid Port Mode. Ta dovoluje zákazníkům využívat simultánně na jednom portu jak OpenFlow, tak i tradiční směrování a usnadňuje migraci na Software Defined Networking.

Úvodní foto: © adimas - Fotolia.com


Komentáře