ČRa rozšiřují pokrytí sítě pro internet věcí

Zvýšení pokrytí umožní komunikaci zařízení v hůře dostupných místech – tzv. deep indoor, a to až na 92 % oblasti Prahy. Pokrytí deep indoor znamená dosah signálu až několik metrů pod povrchem (šachty, kanály, sklepy apod.) nebo uvnitř budov.

ČRa rozšiřují pokrytí sítě pro internet věcí


CRA svou IoT sítí pokrývají celou Českou republiku a přístupové body zasahují pokrytí i na Slovensku. Nově vybudovaly LoRaWAN síť v Praze, která v současnosti čítá více než 110 vysílacích bodů na území hlavního města. To umožní využití tzv. deep indoor pokrytí a také přesnější lokalizaci zařízení.

Deep indoor pokrytí je využitelné zejména v oblasti utilit a energetiky při měření spotřeby energií a vody, dále například pro měření hladiny vody v kanalizacích apod.

V LoRaWAN síti je zapojeno 18 000 aktivních zařízení, která průběžně odesílají data. Díky zahuštění IoT sítě CRA v Praze je možné geolokalizovat jakékoliv LoRaWAN zařízení na základě jeho vysílání, a to s přesností na nižší desítky metrů. IoT síť zachytí zprávu ze zařízení na více bodech současně a vypočítá jeho polohu pomocí přesné metody zpoždění signálu.

Úvodní foto: Adobe Stock


Komentáře