ČSOB představila EET pro e-shopy - jde o rozšíření současné platební brány

Řešení elektronické evidence tržeb pro e-shopy, prý jako první banka v Česku, představila ČSOB. První online obchody už mohou začít novinku, která rozšiřuje platební bránu o připojení k EET, využívat v první polovině února.

ČSOB představila EET pro e-shopy  - jde o rozšíření současné platební brány


Povinně připojené k elektronické evidenci tržeb mají být maloobchody a velkoobchody včetně většiny e-shopů už od března letošního roku.  Březnová vlna připojování k EET se přitom bude týkat asi 250 tisíc podnikatelů.

ČSOB podle svých slov nyní pracuje na rozšíření současného řešení pro platební terminály tak, aby zároveň existovala možnost evidovat on-line transakce přes ČSOB platební bránu přímo na server Finanční správy. „Implementace nového rozhraní bude k dispozici nejpozději začátkem února 2017,“ říká Radek Horák, manažer útvaru Akceptace platebních karet ČSOB.

Klienti si tak podle Horáka budou moct EET rozhraní platební brány nastavit a otestovat komunikaci e-shopu s platební bránou. „Obchodníci, kteří si instalují nové EET rozhraní platební brány do e-shopu, budou mít v průběhu implementace plnou podporu specializovaného týmu,“ dodává Horák.

Řešení platební brány ČSOB je podle tvůrců velmi univerzální. Nová funkce EET na platební bráně e-shopů nabízí nejen hlášení tržby ke každé zvolené transakci kartou, ale i možnost řešení všech situací, které mohou při zpracování transakce nastat.

„Intenzivně pracujeme i na dalších detailech a možnostech pro co nejsnadnější provoz EET. V současnosti došlo také k úpravám EET aplikace v platebním terminálu a dnes již dokáže zaznamenat či naopak vyjmout spropitné z evidence, při uzávěrce je zase schopna detailně informovat o provedených a evidovaných tržbách a také dokáže vyhodnotit, zda došlo k řádné evidenci,“ konstatuje Horák.

Úvodní foto: Fotolia © daviles


Komentáře