Čtečka e-knih s plnou podporou češtiny

eReading.cz, portál s elektronickými knihami, uvedl na trh vlastní čtečku elektronických knih lokalizovanou do češtiny s možností přímého přístupu k českému obsahu na eReading.cz.


Umožňuje mj. pomocí Wi-Fi stahovat ukázky knih a následně zakupovat kompletní tituly bez nutnosti použití dalších zařízení (počítač apod.).

Čtenář si může přes čtečku stáhnout libovolný titul, který si kdykoliv před tím zakoupil na portálu eReading.cz, čímž získává permanentní přístup do své vlastní on-line knihovny. Do budoucna eReading.cz plánuje také zajištění přísunu periodických informací. Nyní je v sekci „Periodika“ dočasně uvedena předpověď počasí pro ČR. Čtečka rovněž umožňuje uživatelům nahrávat si vlastní soubory.

Produkt podporuje značné množství formátu včetně potřebných standardů zabezpečení knih využívaných na lokálních trzích. Uživatelé tedy mohou bez komplikací nahrávat obsah i od konkurenčních portálů.

Čtečka má 2 GB vnitřní pamětí, kterou lze dále rozšířit pomocí SD karty až o dalších 16 GB. Displej, jenž je založen na technologii Pearl E-ink, má úhlopříčku 6“  a rozlišení 800x600 bodů.  Uživatel si může vybrat z pěti velikostí fontu. Čtečka podle výrobce umožní na jedno nabití přečíst až 8 000 stránek textu a podle typu použití může bez nabíjení fungovat až jeden měsíc.

Doporučená koncová cena čtečky včetně pouzdra činí 3 499 Kč (s DPH).

Computerworld s portálem eReading.cz dlouhodobě spolupracuje na vydávání elektronických knih se zaměřením na oblast IT.Komentáře