Čtečky PocketBook jsou i pro dyslektiky

Nový firmware verze 5.9 pro čtečky PocketBook Touch Lux 3 a PocketBook Touch Lux 2 obsahuje font OpenDyslexic. Upgrade má také optimalizované čtení PDF dokumentů, které obsahují množství obrázků. To přináší větší uživatelský komfort těm, kdo často čtou časopisy a studijní a technickou literaturu.

Čtečky PocketBook jsou i pro dyslektiky


S novým firmwarem je otevření a rolování těmito soubory je nyní 2x rychlejší, což je užitečné především při práci s velkými soubory.

Font OpenDyslexicpomáhá lidem, kteří trpí různou formou dyslexie – poruchou schopnosti číst, která se projevuje problémy s „rozpoznáním“ písmen, správným hláskováním slov, vyslovováním slov při čtení nahlas, psaním rukou, rychlým čtením, atd.

Tento speciálně vyvinutý font má některá písmena vyvedená netradičním způsobem, který je činí snáze rozpoznatelnými. Font má silnější linie a rozdíly mezi písmeny jsou mnohem výraznější – písmena mají velký sklon a silné „ocásky“. Také velká písmena a interpunkční znaménka jsou psána boldem.

Čtení ve fontu OpenDyslexic zabere lidem, kteří trpí dyslexií, méně času a je pro ně méně únavné. Font OpenDyslexic také pomáhá bojovat proti zhoršení nemoci u dětí, což může být velmi prospěšné hlavně v ranném stádiu.

Update firmwaru je dostupný pro všechny uživatele čteček PocketBook Touch Lux 2 a PocketBook Touch Lux 3.

Úvodní foto: PocketBook


Komentáře