CZTEL představuje .tel stránky, fungující jako katalogy a informační síť

CZTEL začal v České republice propagovat .tel stránky, prezentace na doménách nejvyššího řádu s koncovkou .tel, které se vyznačují technologií ukládání dat na DNS servery internetu.


.tel stránky představují novou službu, která přináší každému vlastníkovi .tel adresy internetovou stránku typu katalogového zápisu avšak na vlastní adrese .tel. Na rozdíl od běžných katalogových zápisů .tel stránka umožňuje doplnit prakticky neomezené množství informací a ty dále strukturovat například dle oblastí působení nebo geografické polohy. Díky jednotné struktuře dat a jejich uložení na DNS servery.tel stránka slouží také jako mobilní prezentace, je automaticky přizpůsobena pro vyhledávače a umožňuje editaci údajů prostřednictvím jednoduchého webového rozhraní, mobilu nebo SMS, čímž odpadá častý problém neaktuálnosti běžných katalogových zápisů. Uživatel také může konkrétní údaje skrýt pod heslem a zpřístupnit je jen vybranému okruhu uživatelů, například zaměstnancům nebo přátelům.

CZTEL vidí uplatnění .tel stránek pro jednotlivce i firmy, kteří chtějí být k nalezení on-line a zároveň mít pod kontrolou publikované údaje. .tel stránky mohou také výrazně ušetřit čas a snížit náklady majitele, protože .tel stránka nevyžaduje webhosting nebo programování a majitel pokryje také oblast dostupnosti na mobilních zařízení.

CZTEL minulý týden spustil na adrese HLEDEJ.tel katalogy .tel stránek, které chce propagovat jako informační síť zejména pro mobilní telefony.Komentáře