D-Link nabízí Wi-Fi zařízení 802.11n s podporou jediné antény a 150 Mb/s

Bezdrátové síťové prvky z nové řady Wireless 150 představila firma D-Link. Jedná se o Wi-Fi směrovač DIR-600 a USB adaptér DWA-125, které jsou založeny na technologii 802.11n (draft) a s jedinou anténou podle výrobce dosahují rychlostí až 150 Mb/s.


Mají prý také výrazně vyšší výkon v porovnání se standardem 802.11g a dovolují dosáhnout větší pokrytí prakticky bez mrtvých zón.
Do DIR-600 byly integrovány pokročilé zabezpečovací funkce, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu do sítě přes bezdrátové nebo internetové připojení. Zařízení podporuje WPA a WPA2 šifrování a na ochranu před hrozícími útoky využívá dvojitý aktivní firewall (SPI a NAT).
Kromě toho je DIR-600 vybaven také funkci Wi-Fi Protected Setup (WPS), která umožňuje nastavit a aktivovat zabezpečení sítě pouhým stisknutím tlačítka.
K DIR-600 a DWA-125 je rovněž dodáván CD s průvodcem instalací, který naviguje uživatele krok za krokem během snadného procesu instalace, aby mohli zprovoznit svoji bezdrátovou síť během několika minut.
„Tato nová řada síťových zařízení pro domácí použití je vybavena technologií Wireless 150 a představuje snadný a cenově dostupný způsob, jak zvýšit rychlost a dosah uživatelské bezdrátové sítě
a umožnit sdílení vysokorychlostního přístupu k internetu, stejně jako sdílení dalších zařízení digitální domácnosti," vysvětluje Osbert Ong, hlavní produktový manažer D-Link Europe.Komentáře