Dalším virtuálním mobilním operátorem je Centropol

Centropol, dosud dodavatel převážně energií, vstupuje na trh mobilních služeb v Česku – využije k tomu technologie sítě Vodafonu, na které postaví vlastní služby.

Dalším virtuálním mobilním operátorem je Centropol


Učiní tak prostřednictvím nové dceřiné firmy Centropol Telecom na podzim tohoto roku.

Spolupráce Vodafonu a Centropolu se vydává jinou cestou, než tomu dosud bylo u většiny českých virtuálních operátorů. Nejedná se pouze o model přeprodávání služeb operátora pod jinou značkou, ale o plnohodnotné provozování veškerých služeb v pronajaté síti a to zejména služeb tarifních.

Centropol bude podle svých slov nabízet hlasové, datové i roamingové služby zatím především pro zájemce o paušální tarif. Operátorům prý chce konkurovat hlavně nižší cenou.

Distribuce bude z počátku probíhat existujícími prodejními kanály, které jsou zaměřeny na fyzické osoby, případně drobné podnikatele.

"Máme v plánu oslovit nejdříve stávající portfolio zhruba 350 000 zákazníků, kterým dodáváme elektřinu a zemní plyn. Následně plánujeme spustit masivní marketingovou kampaň na oslovení dalších zákazníků z řad domácností i firemních zákazníků.  Konkrétní ceny tarifů zveřejníme krátce před spuštěním služeb," řekl Lukáš Pokrupa, obchodní ředitel Centropolu.

Úvodní foto: © Alexander Santander - Fotolia.com


Komentáře