Databázové nástroje Embarcadera usnadní práci s daty

Své portfolio databázových nástrojů ER/Studio, DBArtisan, Rapid SQL, DB Optimizer a DB Change Manager inovovalo Embarcadero.

Databázové nástroje Embarcadera usnadní práci s daty


Verze XE5 nabízejí například rozšířenou podporu databáze Teradata, což je klíčová platforma pro podnikové datové sklady, jež dovoluje ovládat datové sklady pomocí jejich logických a fyzických modelů.

Tyto nástroje přináší další možnosti škálování a vlastnosti datových skladů; ocení je například ti zákazníci, kteří potřebují používat datový typ 'temporal' nebo indexy typu MLPPI (Multi-Level Partitioned Primary Indexes).

Rapid SQL XE5, nástroj pro vývoj a ladění kódu v jazyce SQL, a DBArtisan XE5 pro administraci a správu databází mnoha platforem, se zase rozšířily o podporu Oracle 12c, SQL Server 2012, Sybase ASE 15.7 a IBM DB2 z/OS 10 i LUW 10.

Oba nástroje nyní poskytují nativní podporu 64bitového operačního systému a novou podporu Windows 8 a také spolupracují s novou verzí nástroje Connect pro správu metadat s možností spolupráce v týmech.

Obsahují rozšířenou nástrojovou nápovědu, varování při rozšíření metadat a upozornění na problémy bezpečnosti dat či shody s pravidly a omezeními.

Úvodní foto: © Cybrain - Fotolia.com


Komentáře