Datový projektor ve velikosti mobilu a se svítivostí 15 lumenů prodává v Česku 3M

Kapesní projektor, jenž má rozměry 60mm x 130mm x 24mm, tedy zhruba mobilního telefonu, uvedla na náš trh společnost 3M. Novinka je určena především pro obchodní cestující, má hmotnost 160 gramů a nabízí rozlišení 640 x 480 bodů, svítivost 15 lumenů, stereo reproduktory či možnost až dvou hodin provozu na baterie.


Přístroj lze díky interní paměti 1 GB, slotu pro micro-SD karty, USB portu (pro připojení externího paměťového média) a podpoře více formátů vozit na prezentace i bez počítače a odpovídající kabeláže. Prezentace a digitální obsah lze tak snadno nahrát do samotného projektoru.

MPro150 podporuje soubory Microsoft Office (např. Wordu, PowerPointu a Excelu), PDF, obrázky BMP, JPG, video AMR, MPEG4, H.264 a audio AAC a MP3. Přístroj umožňuje promítat obraz s úhlopříčkou do 50 palců (až 127 cm) v rozlišení 640 x 480 pixelů (max. 1 280 x 800 pixelů). Projektor má zabudovaný i MP3 přehrávač a 3,5 mm audio konektor pro připojení sluchátek, nebo výkonnějších externích reproduktorů. Dva integrované stereo reproduktory mají každý výkon 0,5 wattu.

Z dalších možností jd třeba o napevno připojený sklopný stojánek, stativ či sadu propojovacích kabelů pro snadné použití.

„Projektor MPro150 dá například obchodnímu manažerovi do kapsy celou řadu prezentačních pomůcek,“ říká Jan Mašek, supervizor divize 3M projekčních systémů. „Obchodní zástupci, designéři, grafici a další již nepotřebují přibalit zvláštní notebook či projektor, a tak se jim bude cestovat poněkud snáze. Je to skvělá věc pro použití jak na cestách, tak také v soukromí doma.”

Pořídit si jej lze za cenu necelých deset tisíc Kč včetně DPH.Komentáře