Datový sklad provozovaný jako služba

Znalost obchodu, schopnost identifikovat jeho klíčová data a přístup ke zpracování výpočtů a jejich spolehlivému ukládání v databázi v sobě spojuje nová služba Data Warehouse as a Service (DWHaaS), kterou oznámila firma DataSpring.

Datový sklad provozovaný jako služba


Novinka je vhodná pro společnosti podnikající v oblastech jako je herní průmysl, cestovní ruch, letecký průmysl nebo telekomunikace.

Pro různé obory lze podle výrobce nastavit nejvhodnější KPIs pro danou situaci a během nastavování přesně identifikovat potřebná data.

Zkušenosti firmy se zpracováním a analýzou dat a vlastní ETL nástroj prý tak dovoluje efektivně pracovat s daty napříč podnikovými systémy.

Data Warehouse as a Service je nadstavbou nad běžnými službami typu IaaS, PaaS a SaaS. Zároveň je i základem pro další firmou nabízenou službu Business Intelligence.

Služba je provozovaná na databázové platformě Microsoft SQL Server, je možné ji na projektové bázi provozovat i na open source platformách, např. PostgreSQL.

„Náš přístup nejenže snižuje čas a náklady potřebné pro nasazení datového skladu, ale díky vlastnímu týmu specialistů můžeme implementovaný datový sklad rovněž provozovat, kontrolovat toky dat
a pečovat o jejich kvalitu. Nároky na zaměstnance klienta jsou tak minimální,“
říká Martin Kopecký, DWH/BI Architect ve firmě DataSpring.

 


Úvodní foto: DataSpring


Komentáře