Deduplikační systém od EMC nabízí až 7,1 TB a nativní podporu šifrování

Software Data Domain Encryption, který je podle výrobce prvním šifrovacím řešením pro statická data v deduplikačních úložných systémech, představila společnost EMC. Tento software chrání podniková data v případě krádeže nebo ztráty disků a systémů. EMC také zdvojnásobila kapacitu svého zálohovacího systému Data Domain DD880 s podporou deduplikace a s jedním řadičem -- velkým podnikům je tak dostupná verze s až 7,1 petabajty úložného objemu.


Nové funkce přibyly také v softwaru Data Domain Replicator. Patří k nim topologie replikace adresářů typu one-to-many a optimalizace pro malou šířku pásma v sítích WAN i v malých sítích, která prý až o sto procent zvyšuje efektivitu využití šířky pásma a umožňuje odeslat více kopií dat ze zdrojového systému do různých lokalit zajišťujících obnovení po havárii.

DD880 nabízí logické úložiště pro konsolidaci zálohování a obnovení po havárii. Správci jej nově mohou použít ke konsolidaci až 180 souběžných zálohovacích úloh nebo v případě využití systému jako cíle pro replikaci prodloužit období uchovávání dat až pro 180 vzdálených poboček. Zvýšení kapacity dále minimalizuje nároky na fyzickou velikost úložiště, spotřebu energie a chlazení.

Software Encryption lze bez potíží integrovat s vysokorychlostním procesem inline deduplikace v systému Data Domain. Správcům systému nabízí na výběr 128bitové či 256bitové algoritmy AES (Advanced Encryption Standard) pro šifrování veškerých dat před jejich zápisem na disk. Díky inline povaze nejsou data v diskovém subsystému nikdy uložena ve zranitelném, nezašifrovaném stavu. Novinka spolupracuje se všemi protokoly a typy softwaru v systémech Data Domain a spolu se softwarem DD Replicator ji lze využít k odesílání zašifrovaných dat prostřednictvím sítě WAN. Zašifrovat lze také soubory, jež se uchovávají na disku ve formátu nedovolujícím jejich přepsání ani vymazání a tvoří tak dlouhodobý archiv s využitím softwaru Retention Lock.Komentáře