Deduplikační systém s hypoteticky neomezenou kapacitou má Fujitsu

Nová generace zařízení Eternus CS High End od Fujitsu zahrne i deduplikační technologii Quantum - nově vzniklé řešení tak bude podle výrobce dosahovat pětkrát větší škálovatelnosti, než které dosahují současné systémy produkty na trhu.


Fujitsu EternusNovinka díky kompletní virtualizaci všech diskových a páskových cílových systémů v datacentru vytváří jednotné zálohovací a archivační prostředí s jednotnou správou. Veškerá data se ze serverů kopírují do vyrovnávací paměti Eternusu, ve které mohou i nadále zůstat a být téměř okamžitě obnovena nebo mohou být přesunuta na disk, deduplikovaný disk či pásku.

Výrobce počítá s tím, že deduplikační technologii integruje přímo do interní úložné vyrovnávací paměť a současně zůstane k dispozici i disková vyrovnávací paměť bez deduplikace. Díky tomu mohou podniky využívat úložnou kapacitu interních disků jako efektivní cílové místo pro zálohování, protože umožní desetinásobně až třicetinásobně redukovat potřebný diskový prostor a optimalizovat prostředí pro ochranu dat – bez ohledu na to, zda jde o kombinaci pásek, disků nebo deduplikovaných disků.

 „Abychom dali podnikům rychlý a flexibilní přístup k obrovskému množství dat nezbytnému pro obnovení provozu po ztrátě dat, například v případech požárů nebo záplav, bude nové zařízení Fujitsu Eternus CS High End nabízet téměř neomezenou škálovatelnost zajišťující úplnou konsolidaci jednotných prostředí pro ochranu dat. Dosáhneme toho díky kombinaci našeho scale-out úložného systému, které disponuje až 16 úložnými uzly, 22 výpočetními uzly, a deduplikační funkcionalitou od společnosti Quantum.“

V České republice a na Slovensku budou tyto systémy s podporou deduplikace dostupné ale až k závěru tohoto roku.Komentáře