Dell EMC slaví 25 let působení v ČR

Česká pobočka společnosti Dell EMC zahájila rok oslav k 25. výročí působení společnosti na českém trhu.

Dell EMC slaví 25 let působení v ČR


Československé zastoupení tehdejšího Dell Computer bylo založeno v Praze 30. dubna 1992, v Osadní ulici na Praze 7 a u jejího otevření nechyběl ani sám Michael Dell. V té době byla společnost Dell převážně dodavatelem počítačů, laptopů, monitorů/obrazovek a počítačové periférie.

Nyní je firma, po dovršení akvizice a sloučení s technologickou společností EMC největší soukromě vlastněnou IT korporací na světě a nabízí nejen klientská řešení pro koncové spotřebitele a podniková řešení, ale i technologie pro datová centra, řešení pro bezpečnost dat a virtualizaci a hyper-konvergovanou infrastrukturu.

V současné době je Dell EMC partnerem pro ty největší globální firmy a organizace. Například 4 z 5 nejnavštěvovanějších internetových vyhledávačů běží na produktech od Dell EMC, stejně jako 3 ze 4 top platforem sociálních médií.

Společnost Dell EMC dále spolupracuje se všemi vládami zemí skupiny G20 a dodává řešení 98 % firmám v žebříčku Fortune 500. Společnost rovněž dodala již přes milión serverů pro cloudové projekty; vedle toho je také světovou jedničkou v prodeji serverů pro datová centra.

Dell EMC dnes zaměstnává celosvětově přes 140 tisíc lidí a má pobočky ve 180 zemích světa. V české pobočce pracuje 115 lidí.

V rámci oslav 25. výročí chystá Dell EMC v letošním roce několik významných akcí a aktivit. V polovině května se uskuteční setkání pro nejvýznamnější partnery a klíčové zákazníky v Praze. 

Úvodní foto: Dell


Komentáře