Dell na veletrhu CeBit představí serverové i notebookové novinky

Na letošním ročníku světového veletrhu CeBit v Hannoveru své produkty plánuje prezentovat i společnost Dell a kromě několika nováčků z oblasti přenosných počítačů představí i svá vylepšení pro serverovou techniku.


Hlavními tématy v podnikatelském sektoru budou na letošním veletrhu „počítače a životní prostředí“ a „energetická účinnost v datových centrech“. Dell v této souvislostí bude např. prezentovat výsledky svého výzkumu, podle kterého spotřebuje blade server PowerEdge-M ve variantě Energy-Smart až o 11 procent energie méně a dosáhne až o 28 procent vyššího výkonu než jiné srovnatelné produkty dostupné na trhu.

Z portfolia Enterprise hodlá prezentovat Dell svá řešení pro servery a storage. Dell tak například ukáže technologii určenou pro síť SAN, kterou je EqualLogic PS5000-Serie. Ta má umožnit vybudovat vysoce výkonné a přitom snadno dostupné prostředí SAN, které povede ke značnému zjednodušení a zlevnění provozu datového centra. Dell nabízí PS5000 v kompaktním balení, jehož součástí jsou již všechny potřebné softwarové nástroje a uživateli tak odpadá možnost vedlejší nákladů.

Z mobilních řešení pro podnikové zákazníky pak Dell podle dostupných informací představí svůj obchodní notebook s označením Latitude E-Series. Dále se zde pochlubí s 12,1 palcovým modelem s hmotností 1 kg či 14,1-15,4 palcovým vysoce výkonným notebook, určeným pro ty, kteří jej chtějí používat místo stolního počítače.

V oblasti malých přenosných počítačů pak Dell ještě představil netbook Inspiron Mini 9 s 8,9 palcovým displejem a Inspiron Mini 12 s 12,1 palcovým displejem, jehož součástí je navíc integrovaná webová kamera a modul Bluetooth.

Více informací o nových produktech společnosti Dell se dozvíme již začátkem měsíce března, kdy technologický veletrh v Hannoveru začíná.Komentáře