Dění v datovém centru detailně zanalyzuje nová platforma od Cisca

Platformu Tetration Analytics, která podle výrobce poskytuje úplný přehled o stavu a dění v datovém centru v reálném čase – o každém paketu, toku dat či rychlosti - představilo Cisco.

Dění v datovém centru detailně zanalyzuje nová platforma od Cisca


Novinka shromažďuje telemetrická data z hardwarových a softwarových snímačů a následně informace analyzuje pomocí pokročilých metod strojového učení.

Tetration tak řeší kriticky důležité aspekty provozu datových center, jako je dodržování pravidel, prověřování aplikací a přechod na bezpečnostní model založený na seznamu povolených entit (tzv. whitelist).

Manažeři IT mají díky tomu podrobný přehled o chodu datového centra, který jim usnadní zajišťování provozní spolehlivosti, aplikaci přístupu nulové důvěry a migraci aplikací do softwarově definovaných sítí a cloudu.

S pomocí Cisco Tetration Analytics zákazníci mohou například zjistit, které aplikace jsou vzájemně závislé v prostředí jejich datového centra nebo cloudu, mohou změnit přístup z reaktivního na aktivní (ověřovat účinek změn pravidel před jejich zavedením), vyhledávat důležitá data pomocí forenzního nástroje nebo sledovat chování aplikací a odhalit případné odchylky od běžných vzorců komunikace.

Softwarové senzory jsou instalované na koncových hostitelích – buď virtuálních strojích, nebo fyzických serverech.

První vydání platformy Tetration podporují softwarové senzory servery s operačními systémy Linux a Windows, hardwarové senzory jsou zabudované v nově vyvinutých integrovaných obvodech v síťových přepínačích Cisco Nexus 9200-X a Nexus 9300-EX, kde sledují toky dat na všech portech při plné rychlosti. Jedno zařízení Tetration dokáže sledovat až jeden milion unikátních toků za sekundu.

Platforma Tetration se dodává jako hotová sestava s propojenými servery a přepínači a předinstalovaným softwarem. S komplexitou zpracování velkých dat uživatel nepřijde do styku – k nasazení a provozu platformy Tetration nejsou nutné žádné odborné znalosti v oboru big dat.

První platforma Tetration bude k dispozici od července 2016 v podobě integrovaného řešení o velikosti jednoho racku, které se instaluje lokálně v datovém centru zákazníka.

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com


Komentáře