Desetiletá výdrž baterie i u LTE? Možná už příští rok

AT&T, Altair a Ericsson představily funkcionalitu LTE Power Saving Mode určenou pro čipové platformy internetu věcí (IoT). Ta podkle tvůrců dokáže prodloužit životnost baterií v těchto zařízení na úroveň až deseti letech při běžných způsobech využití a provozu.

Desetiletá výdrž baterie i u LTE? Možná už příští rok


Ve své podstatě jde o aplikaci, která zařízením umožní na hodiny i dny přejít do úsporného režimu a provozní režim aktivovat pouze v případě potřeby. Pro zařízení, která potřebují pouze občasný kontakt se sítí, je to tedy velmi efektivní a energeticky úsporná funkce.

Aplikace je schopna spolupracovat s GSM i LTE standardy mobilních sítí. Na trhu by se přitom mohla objevit už v průběhu příštího roku.

Dlouhá životnost baterie je přitom nevyhnutelným předpokladem pro fungování velkého množství IoT aplikací. Mnohé z nich jsou umístěné na těžko dostupných nebo odlehlých místech a jejich fungování je podmíněno přijímáním energie z baterií.

Častá výměna baterií je však zbytečně drahá a náročná. Mnohá zařízení a aplikace musí vydržet bez nutnosti vyměňovat baterie a vykonávat pravidelnou technickou údržbu po celou dobu své životnosti.

Úvodní foto: © Photo-K - Fotolia.com


Komentáře