Dobíjení PayPal účtu přes bankovní účet už je možné i v Česku

Služba PayPal okamžitého dobití je v České republice v první fázi k dispozici klientům následujících bank: Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank a ČSOB.


PayPal, provozovatel systému on-line plateb, oficiálně zprovoznil službu okamžité dobíjení svých účtů  na český trh. Novinka je provozována ve spolupráci s platební institucí Trust Pay a umožňuje klientům převést si peníze z jejich vlastního bankovního účtu na jejich PayPal účet a platit on-line i bez kreditní/debetní karty. Služba je dostupná na adrese www.paypal-dobijeni.cz

Česká republika je po Slovensku, kde byla služba spuštěna začátkem března 2012, třetí zemí na světě, kde PayPal tuto službu představil. S PayPal účtem mohou nakupovat v tisících on-line obchodech, mezi jinými například na aukčním portálu eBay.

"Obdrželi jsme více signálů z České republiky o naléhavosti zavedení nové služby, která by zpřístupnila využívání PayPal všem českým uživatelům, nejen k těm s kreditními kartami. Zatímco rostoucí počet českých spotřebitelů hledá tipy na nákupy originálních značek nebo levnějšího zboží v zahraničí, většina populárních obchodů v USA, Evropě či Asii přijímá platby kreditními kartami nebo z účtu PayPal. Nyní bude rozsáhlá nabídka zboží či služeb k dispozici ke koupi během několika kliknutí úplně všem,“ uvedl Przemek Pluta, regionální manažer společnosti PayPal pro střední a východní Evropu.

"Řešení Trust Pay umožní zajímavou alternativu všem, kteří nemají  nebo nechtějí použít svou kreditní/debetní kartu na internetu. Navíc zkrátí čas potřebný na dobití PayPal účtu bankovním převodem až do takové míry, že prostředky budou připsány na PayPal účet v reálném čase, okamžitě po potvrzení převodu. Jsme velmi rádi, že můžeme toto řešení představit nyní i v České republice," uvedl David Rintel, zodpovědný za rozvoj obchodu ve společnosti Trust Pay.

Kromě výše uvedených bank jsou ještě v přípravě Volksbank CZ, UniCredit Bank a GE Money Bank.  Služba okamžitého dobití je také aktivní v Polsku a na Slovensku.

 

Výhody dobití PayPal účtu s Trust Pay podle dodavatele:

1. Žádné riziko - kredit na účet je připsán před koupí zboží

2. Kontrola nad výdaji - ve srovnání s nákupy s platební kartou jsou nákupy s PayPal méně impulzivní

3. Celosvětové nakupování - můžete nakupovat v tisících obchodů kdekoli na světě

4. Ekonomické - zákazník neplatí žádné poplatky za dobití ani za převody

5. Bezpečné - při nákupu nejsou vyžadovány žádné osobní finanční údajeKomentáře