Dohledové kamerové systémy přístupné přes cloud představily Axis a Iomega

Integraci síťových úložišť Iomega StorCenter s produktem Video Hosting System (AVHS) od společnosti Axis Communications, oznámily oba výrobci. Díky tomu lze propojit cloud s úložištěm chráněným pomocí technologie RAID a hostovat v něm kamerové systémy, což je zajímavé především pro malé a střední firmy.


AVHS je platforma, která poskytovatelům služeb umožňuje vytvořit specializovaný portál pro správu hostingových a monitorovacích služeb kamerového systému a zpřístupnit jej libovolnému koncovému uživateli s připojením k internetu. Platforma byla vyvinuta pro potřeby profesionálních kamerových systémů, a proto v současnosti umožňuje rychlé interní nasazení malého počtu (obvykle do 10) kamer v každém objektu a je obzvlášť vhodná pro organizace využívající mnoho objektů, například franšízy nebo bankovní pobočky.

Iomega klienta pro AVHS přidala do svého nového dvojdiskového kancelářského zařízení NAS StorCenter ix2-200 Cloud Edition, které je dodáváno se síťovou úložnou kapacitou až 6 TB, i do nového čtyřdiskového kancelářského zařízení StorCenter ix4-200d Cloud Edition s úložnou kapacitou až 12 TB. I při monitorování rušného umístění kapacita 4 TB postačí na 40denní záznam ze 4 kamer při obvyklém nastavení (640×480, 30% komprese a plný počet snímků za sekundu).

Ve druhém pololetí 2011 dokončí Iomega integraci klienta AVHS do svých modelů úložišť určených pro instalaci do racků, mj. čtyřdiskového zařízení StorCenter ix4-200r se síťovou úložnou kapacitou až 8 TB a 12diskového zařízení StorCenter ix12-300r, jehož síťová úložná kapacita může dosáhnout až 24 TB.

Základní cena zařízení NAS Iomega StorCenter ix2-200 Cloud Edition je nižší než 300 eur, NAS StorCenter ix4-200d Cloud Edition je nižší než 600 eur.Komentáře