Dohledové kamery se superrychlým otáčením představil Axis

Novou řadu Q86 vizuálních i termálních IP kamer s rychlým otáčením i nakláněním hlavic (až 100 stupňů za sekundu) uvádí na trh Axis. Vhodné jsou pro různé oblasti se slabým osvětlením či specifickými potřebami dohledu.

Dohledové kamery se superrychlým otáčením představil Axis


Novou řadu tvoří dva vizuální modely a dva termální. Vizuální model Q8665-E PTZ je síťová kamera nejvhodnější pro prostředí, kde i v noci je určité ambientní osvětlení, jako například ve městech nebo na osvětlených místech dálnic.

Pro dohled v naprosté tmě je určen druhý model Q8665-LE PTZ, což je síťová kamera s integrovanými LED pro infračervené přisvícení, která dokáže monitorovat prostor do vzdálenosti až 150 metrů od kamery, a je tak vhodná pro obvodový dohled nebo sledování polí.

Termální modely (Q8631-E/Q8632-E) je možné používat v naprosté tmě pro dohled nad velkými vzdálenostmi, a to i za obtížných klimatických podmínek. Jsou dobrou volbou v případech, kdy IR přisvícení není možné použít nebo se požaduje rozpoznávání na vzdálenost delší než 150 metrů.

Termální snímání je velmi vhodné pro monitoring kritických infrastruktur, například solárních elektráren, datových center, jaderných elektráren a elektrických rozvoden, ale též pro dopravní instalace na dálnicích, letištích a přístavech. Schopnost sledovat na velké vzdálenosti navíc zlepšuje účinnost zabezpečení hranic a při obvodovém dohledu.

Pro zajištění účinné funkce i v náročných podmínkách jsou vizuální kamery vybaveny stěračem, který odstraní nežádoucí vodu nebo déšť, jež by snižovaly kvalitu vidění. Pro instalace v místech, kde je vysoké riziko vystavení prachu, soli, písku a sazím z výfukových zplodin vozidel, lze dokoupit oplachovač, který bude čistit okno kamer.

Uvedení modelů Q86 se plánuje na 3. čtvrtletí 2015 za doporučené maloobchodní ceny v rozmezí od 119 900 Kč za vizuální model Q8665-E PTZ po 265 900 Kč za model Q8632-E PT s termálním rozlišením VGA.

Úvodní foto: Axis


Komentáře