Dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů nabízí Axis

Dohled se záběrem v úhlu 360°, který zajišťují čtyři kamerové hlavy s rozlišením 2 megapixely, nabízí novinka Axisu – venkovní kamera Q6000-E. Pokud se propojí s kopulovými kamerami řady Q60-E s funkcí PTZ (otáčení / naklánění / přiblížení), vytvoří se podle výrobce komplexní dohledové řešení.


Jediným kliknutím tak prý operátoři mohou s velkou přesností opticky přiblížit detaily záběru na potřebné místo a současně si mohou udržet přehled o rozsáhlých plochách až 20 000 m2– což přibližně odpovídá rozloze čtyř fotbalových hřišť. Jde tak o vhodné řešení pro použití v městských dohledových řešeních, například při monitorování veřejných náměstí nebo parkovišť a prodejních prostorů v nákupních centrech, jakož i dalších otevřených ploch.

Nový produkt umožní vyřešit obvyklý problém, kdy například při dohledu ve městě je potřeba mít jak PTZ kameru, která dokáže zprostředkovat detaily, tak současně i kamery s celkovým přehledem, jež pokryjí celou oblast.

Nově podle Axisu stačí ukázat na jakýkoli objekt v záběru kamery AXIS Q6000-E a kamera Q60-E díky možnosti ovládat funkce PTZ jediným kliknutím umožní operátorům opticky přiblížit konkrétní potřebné místo v záběru.

Při použití dvou monitorů lze také mít díky kameře Q6000-E celkový přehled v celém zorném poli 360° i přiblížený záběr z kamery Q60-E, díky čemuž mají operátoři k dispozici velmi detailní záběr a současně si zachovávají přehled nad celou monitorovanou oblastí.

Výstupem kamery Q6000-E jsou vícenásobné, individuálně konfigurovatelné video streamy s kompresí H.264. Navíc se podporuje i formát Motion JPEG.

Kamery Q60-E lze montovat dovnitř kamery Q6000-E, čímž lze například snadno upgradovat stávající instalace s kamerami Q60-E na sledování rozsáhlých ploch - kamery Q6000-E používají stejné úchyty i síťové kabely jako Q60-E.

Q6000-E také podporují napájení přes síť (PoE+) a toto napájení lze převzít od kamer Q60-E, takže odpadne i potřeba dalších napájecích kabelů.Komentáře