Dohledovou kameru s inovativním natáčením má Axis

Venkovní kopulovou síťovou kameru s přímým pohonem představil Axis. Model P5414-E nabízí inteligentní systém panorámování, naklánění a přibližování obrazu na přednastavené místo, jakmile se detekuje pohyb v předem definované oblasti.

Dohledovou kameru s inovativním natáčením má Axis


Novinka nabízí rozlišení 720p a 18x optický zoom a je vhodná například pro instalace ve městech, parkovacích domech či školních hřištích.

Kamera je přímo připojena na hnací hřídele dvou motorků – jeden slouží pro panorámování a druhý pro naklánění kamery. Díky tomu, že neobsahuje žádné mechanické součásti, jako řemeny nebo převody, je systém pohonu prý velmi odolný a nenáročný na údržbu.

Kamera je přímo připojena na hnací hřídele dvou motorků – jeden slouží pro panorámování a druhý pro naklánění kamery. Díky tomu, že neobsahuje žádné mechanické součásti, jako řemeny nebo převody, je systém pohonu prý velmi odolný a nenáročný na údržbu.

Kamera má rovněž integrované stínítko proti slunci, které je navrženo tak, aby jej bylo možné snadno sejmout, a zákazníci jej tak mohou snadno natřít na barvu, která bude ladit s místem instalace. Skloněný tvar stínítka navíc pomáhá tomu, aby kamera odolala pokusům vandalů o jeho stažení.

Obsahuje i skrytou propojovací skříňku, jež umožňuje připojení obousměrného audia, slot pro paměťové karty, čtyři konfigurovatelné vstupy a výstupy pro připojení externích zařízení a možnost zvolit napájení buď 20-28 V DC nebo přes síť Ethernet pomocí protokolu PoE (Power over Ethernet) Plus (IEEE 802.3at).

Aby se plně využila možnost kamery panorámovat v úhlu 270°, lze ji rovněž namontovat na roh budovy pomocí rohové montážní úchytky a získat tak širokou oblast pokrytí a využít velký optický zoom pro detailní dohled s rozlišením HDTV.

Kamera bude k dostání ve 3. čtvrtletí 2013 za doporučenou koncovou cenu 34 200 Kč.

 

Vlastnosti nových kamer podle výrobce:

  • Rozlišení HDTV 720p, které odpovídá standardu SMPTE 296M, plná snímková frekvence, barevná věrnost HDTV a formát obrazu 16:9. Optický zoom 18x s automatickým zaostřováním – ve spojení s rozlišením HDTV – poskytuje zvětšené záběry, které mají nejen stejnou úroveň detailů jako při použití 36x zoomu u kamer se standardním rozlišením, ale výhodou je navíc širší zorné pole (16:9).
  • Vícenásobné, individuálně konfigurovatelné streamy ve formátech H.264 a Motion JPEG.
  • Funkce snímání obrazu ve dne i v noci, která využívá automaticky vypínatelný filtr infračerveného záření, což umožňuje snímat barevný obraz ve dne, a za špatných světelných podmínek zobrazovat vysoce kvalitní černobílé video.
  • Inteligentní funkce pro práci s obrazem, jako například detekce pohybu ve videu, Advanced Gatekeeper („Vylepšený vrátný“) a detekce zvuku, jakož i podpora přídavných aplikací vznikajících v rámci platformy pro tvorbu aplikací pro kamery Axis (Camera Application Platform).
  • Připraveno pro venkovní instalace – třídy ochranného krytí IP66 a NEMA 4X zajišťují ochranu proti prachu, dešti, sněhu a korozi.
Úvodní foto: © semisatch - Fotolia.com


Komentáře