Domácí snadno použitelné zabezpečovací zařízení

Gigaset bývala populární značka pevných bezdrátových telefonů. Jenže pevným linkám už doba tolik nepřeje. Firma proto rozšířila portfolio i na další zařízení. Jedním z nich je domácí zabezpečovací zařízení Gigaset Elements.

Domácí snadno použitelné zabezpečovací zařízeníGigaset Elements tvoří základní stanice, ke které lze připojit až čtyřicet osm senzorů. Jde o dveřní a okenní senzory, snímače pohybu, sirénu (alarm), HD kameru s nočním viděním včetně audio přenosu a G-tag, přívěšek s technologií Bluetooth, který umožňuje nalézt důležité předměty, jako klíče apod.

Všechna zařízení se ovládají přes bezplatnou aplikaci Gigaset Elements na telefonu nebo PC. K manipulaci je potřeba pouze chytrý telefon a doma pevné internetové připojení. Systém Gigaset Elements pak přináší reálný přehled o dění ve sledovaném prostoru. Gigaset Elements jsou součástí projektu Smart Home, který směřuje k bezdrátovému ovládání, kontrole a ochraně domácností a majetku.

„Nejlépe se prodávají kamery a senzory pohybu,“ říká Dana Budníková, která vede české zastoupení Gigaset.

Zatímco tradiční alarmy představují poměrně složité a nákladné řešení, systém Gigaset Elements přináší příležitost, jak snadno a jednoduše zabezpečit domov. Systém Gigaset Elements je možné kombinovat s DECT zařízeními a jejich instalace je snadná.

Stačí připojit základní stanici do internetu a přes aplikaci s ní propojit a nakalibrovat všechny senzory. I pro úplného laika je to rychlá záležitost na pár minut, s instalací navíc pomáhá povedený tutorial v aplikaci.

Jakmile senzor zaznamená v režimu zabezpečení otevření dveří či oken, skrze základovou stanici ihned odešle informaci do chytrého telefonu nebo spustí poplašnou sirénu. Dveřní senzor pak doplňují monitory pohybu a HD kamery, díky kterým má majitel bytu neustále přesný přehled, co se právě teď v domácnosti děje.

Základna je vybavena adaptérem 230 V. Senzory se velmi snadno přilepí na dveře či okna, není třeba žádné vrtání, i když je možné senzory v případě potřeby uchytit šrouby. Senzory pohybu mají nástavec na stání, například na polici, nebo na nalepení do rohů. Každý senzor je vybaven vlastními standardními vyměnitelnými baterie. Baterie by měly vydržet dle standardů dva roky.

Aplikace Gigaset Elements podporuje operační systémy Android a iOS. Do aplikace je možné nahrát vlastní klávesové zkratky pro rychlé vytáčení například policie nebo sousedů. Společnost Gigaset vytvořila i Open API, která umožňuje třetím stranám vyvíjet další software a aplikace.

Základní verzí Gigaset Elements je startovací balíček Starter Kit, který obsahuje základnu, senzor pohybu a dveří. Doporučená koncová cena této verze je 5.700 Kč. Jednotlivé senzory lze dokupovat zvlášť za cenu 1.390 Kč/kus a HD kameru za 4.290 Kč.

Společně s domácím internetovým připojením lze Gigaset Elements exkluzivně zakoupit u společnosti O2.

 

Úvodní foto: Gigaset

Galerie

Komentáře