Dotykové PC HP TouchSmart k prodeji už i v ČR

Společnost Hewlett-Packard oznámila, že tento týden začala na český trh dodávat svůj nový počítač HP TouchSmart All-in-One IQ522.


Nová generace dotykových PC HP TouchSmart All-in-One se vyznačuje přirozeným uživatelským rozhraní. Fotografie, video, filmy, hry, televize nebo internet se totiž spouští a ovládají dotykem prstu na integrovaném LCD displeji. Důraz byl při vývoji počítače kladen na možnost využití ve volném čase a integraci všeho v jenom.

Prostřednictvím 22-palcového dotykového displeje v širokoúhlém provedení lze zobrazít fotografie nebo hudební soubory jako dlaždice nebo vějíř a odeslat je na stránky virtuálních komunit. Obrazovka s rozlišení 1680x1050 bodů vyhovuje podmínkám Energy Star a její pomocí si lze doslova sáhnout na bohatou škálu ostatních funkcí, kterými touchsmart disponuje: videa, poznámky, kalendář, hodiny, RSS a řadu dalších.

HP TouchSmart obsahuje také webkameru s mikrofonem, čtečku media karet, dva USB 2.0 porty, zdířku pro sluchátka, bezdrátovou klávesnici, dálkový ovladač TV, výkonné reproduktory a také bezdrátovou síťovou kartu. Srdcem počítače je mobilní 45nm procesor Core 2 Duo T6400 s frekvencí 2,0 GHz, dále je osazený 4 GB paměti typu DDR2 a grafickou kartou GeForce 9300 GS se 256 MB vlastní paměti. O ukládání dat se pak stará pevný disk s kapacitou 500 GB. I když řada HP TouchSmart zahrnuje v současnosti tři modely, do ČR je zatím dodávána jen tato konfigurace za cenu 36 990 Kč včetně DPH.Komentáře