DSL řešení s propustností až 100 Mb/s představil RAD

Produkt, který podle výrobce může řešit tzv. Ethernet in the First Mile (EFM), představila firma RAD, respektive společnost VUMS, jež ji v Česku zastupuje.


Jde o systém LA-210, který dokáže přes 8 metalických vodičů dosáhnout díky technologii SHDSL rychlostí až 22,8 Mb/s a v případě technologie VDSL2 dokonce 100 Mb/s, respektive 50 Mb/s (downstream/upstream).

Taková propustnost podle představitelů firmy RAD dovolí poskytovatelům služeb používat již vybudovanou měděnou infrastrukturu jako přístupovou technologii na poskytování náročných ethernetových služeb tam, kde není k dispozici optické vlákno.

Jednotka LA-210 (zařízení je připojováno na perimetru sítě uživatele) podporuje služby Ethernet Private Line (EPL) a Ethernet Virtual Private Line (EVPL) a vyhovuje také nejnovějším standardům MEF-9 a MEF-14.

LA-210 je prý unikátní také v tom, že v sobě zahrnuje hned dvě ethernetové služby: administraci a správu (OAM). Správa připojení je založena na standardu 802.3-2005 (původně 802.3ah), který umožňuje vzdálenou správu zařízení, včetně vzdáleného uzavření smyčky, indikace výpadku zařízení na dálku či získání parametrů MIB. Ethernetová služba založená na standardu 802.1ag a Y.1731 zase poskytuje monitoring spojení mezi dvěma konci a měření propustnosti.Komentáře