Dvě miliardy kapiček za sekundu emituje nová inkoustová technologie Xeroxu

Novou vysokorychlostní technologii inkoustového tisku představila společnost Xerox. Novinka, jíž jsou osazeny nové modely kontinuálních produkčních řešení Xeroxu, pracuje s 56 piezoelektrickými drop-on-demand tiskovými hlavami, z nichž každá obsahuje více než 49 000 trysek - všechny dohromady jsou schopny vytisknout až dvě miliardy inkoustových kapiček za sekundu.


Každá kapička dopadá na papír s přesným pixelovým umístěním a systém tak tiskne více než 2 000 barevných stran za minutu. Tato technologie je podle výrobce navržena pro tisk kvalitních barevných výstupů i při využití papírů nižší kategorie. a to bez jakýchkoli zvláštních úprav či pojících vrstev.

To je možné díky vlastnostem, mezi něž patří snímač pro přesnou kontrolu každé inkoustové trysky, který automaticky kompenzuje každou trysku, která v průběhu tiskového procesu vynechá.

Technologie umí vytisknout až 152,4 metrů za minutu na papírech s nízkou gramáží.

„Tato technologie digitální produkce je příkladem, jak může inkoustová technologie reagovat na potřeby zákazníků produkčního tisku,“ řekla Sophie Vandebroek, technologická ředitelka společnosti Xerox a prezidentka divize Xerox Innovation Group.Komentáře