Dvoufaktorovou autentizaci založenou na modelu SaaS nabízí RSA a Verisign

Řešení, které nabídne kombinaci ověřovací služby VeriSign Identity Protection (VIP) a technologii dvoufaktorové autentitace RSA SecurID, představily společnosti RSA a Verisign.


Pomocí něj podle dodavatelů organizace získají novou možnost pro ověřování uživatelů pomocí jednorázového hesla (OTP). VIP je spravované sdílené řešení ověřování, které poskytuje jednotný ověřovací mechanismus vytvářející jednorázová hesla pro zabezpečený přístup k různým webům.

Organizace, které potřebují řešení silného ověřování, tak budou moci používat VIP v kombinaci s hardwarovými tokeny RSA SecurID.

Do konce letošního roku hodlá VeriSign dokončit integraci technologie RSA SecurID Authentication Engine do ověřovací služby VIP. Zákazníci služby VIP pak budou moci používat i hardwarové ověřovací moduly RSA SecurID. VeriSign také začne potenciálním a stávajícím zákazníkům služby VIP dodávat hardwarové tokeny RSA SecurID a RSA začne recipročně nabízet svým potenciálním i stávajícím zákazníkům ověřovací službu VIP.

Ověřovací služba VIP implementuje dvoufaktorové ověřování prostřednictvím modelu SaaS (Security as a Service – Zabezpečení jako služba) v prostředí, které vyvinul VeriSign s cílem usnadnit nasazení ověřovacích systémů v organizacích při současném snížení nákladů na jednoho uživatele. V současnosti VIP zajišťuje ověřování pro desítky milionů mobilních uživatelů. Služba RSA GoID pro koncové zákazníky byla zase navržena tak, aby rozpoznala identitu uživatele ještě dříve, než bude moci začít pracovat se zabezpečeným webem nebo on-line aplikací.

Součástí dohody je závazek obou společností převést všechny stávající zákazníky služby RSA GoID na ověřovací službu VIP do konce 2. čtvrtletí 2010. RSA poskytne všem stávajícím zákazníkům služby RSA GoID podrobnou podporu, která pomůže zajistit bezproblémový a přechod na ověřovací službu VIP.Komentáře