Svou představuj rozvoje eGovernmentu v Česku představilo Asseco

Vlastní informační portál pro podporu rozvoje eGovernmentu v České republice spustila na stránkách www.eobec.eu společnost Asseco. Chce tak podle svých slov přispět k probíhající elektronizaci veřejné správy a zároveň obcím a krajům nabídnout produkty, které by jim pomohly splnit legislativní povinnost stanovenou zákonem č.300/2008 Sb.


Současní i potenciální zákazníci společnosti na něm najdou nejenom odpovědi na nejrůznější otázky, které je napadnou v souvislosti s eGovernmentem, ale také konkrétní řešení a nástroje, které jim pomohou zvládnout legislativní požadavky.
Portál eObec.eu bude postupně doplňován o taková témata, jako jsou datové sklady, work flow nebo podpora řídících a rozhodovacích procesů (business inteligence). Kromě toho obsahuje sekci, kde si je možné po jednoduché registraci stáhnout podrobnější informace a další zajímavé dokumenty a materiály. Samozřejmostí jsou odkazy na vybrané portály věnující se stejné problematice.
„Tento zákon revolučně mění od 1. července povinnosti orgánů státní moci. Pro řadu organizací by se bez důkladné přípravy mohl stát obtížně dosažitelnou metou. Proto jsme se rozhodli zřídit tento portál a jako symbol jsme si zvolili vrchol hory - kótu 300/2008. Stejně jako vysokohorská výprava využívá služeb horských průvodců, i my bychom chtěli podat obcím a úřadům veřejné správy pomocnou ruku při zvládání elektronizace veřejné správy," říká Jan Přerovský, generální ředitel Asseco Czech Republic.Komentáře