Eaton u Prahy otevřel globální inovační centrum

Společnost Eaton spolu se svými partnery, agenturou Czech Invest a Českým vysokým učením technickým v Praze (ČVUT), oznámila otevření nového globálního Inovačního centra v Praze, resp. v jejím těsném sousedství.


Nové zařízení ve Vědeckotechnickém parku Roztoky je prvním globálním Inovačním centrem společnosti Eaton v Evropě a celkově pátým v celosvětové síti pokročilých inovačních center, která se nachází ve Spojených státech (tam jsou celkem dvě inovační centra), v Indii a v Číně.

Cílem Inovačního centra má být realizace moderních výzkumů zaměřených na vývoj energeticky účinných napájecích systémů a elektrifikaci dopravy, dopravních prostředků a leteckých aplikací. V úzké spolupráci se svými partnery z ČVUT plánuje Eaton zaměstnat v prvním roce až 50 vysoce kvalifikovaných inženýrů a tento počet zvýšit na přibližně 300 zaměstnanců v příštích čtyřech až pěti letech.

Evropské inovační centrum má podle zástupců Eatonu pro místní zákazníky, jako jsou Škoda Auto, VW Group, E. ON, HP či České dráhy, vyvíjet nová řešení pro správu napájení, která učiní elektrický, hydraulický a mechanický pohon úspornější, efektivnějš ía bezpečnější.Komentáře