Ecobutton - tlačítko pro úsporu energie

Produkt Ecobutton je určen k tomu, aby uživatelům pomáhal šetřit elektrickou energii pokaždé, když odejdou od svého PC. Jedná se vlastně o uspávací tlačítko, vyvedené externě a je možné ho mít položené například vedle klávesnice.


Důvodem pro vývoj tohoto produktu bylo pravděpodobně nedostatečné využívání klasického spánkového módu s vizí, že větší viditelnost uspávacího tlačítka povede i k jeho vyššímu využívání. Ecobutton umožní ve spojení s počítačem prostřednictvím USB kabelu jednoduchám stlačením aktivovat takzvaný eko-mód, který zabezpečí minimální spotřebu počítače i monitoru, téměř jako by byl vypnutý. Stisknutím jakékoliv klávesy se pak systém zase probudí bez zdlouhavého spouštění a je možné zase pokračovat v práci.

Kromě toho je pak softwarově zaznamenáváno, kolik se díky použití eko-módu uspoří CO2 i konkrétních peněz za spotřebu počítače. Díky tomu může mít společnost i domácnost, která používá ecobuttony přehled o úsporách i svých ekologických aktivitách. To pak uživatele motivuje k využívání uspávacího módu.

Podrobné informace o produktu lze najít na stránkách výrobce.

 

Zdroj: IT News.skKomentáře