Efektivní datová centra postavená na 10Gb Ethernetu nabízí Dell

Nová řešení pro správu IT infrastruktury, datových úložišť a síťových komponent, díky kterým budou moci zákazníci snáze standardizovat a automatizovat svá datová centra, představila společnost Dell. Jde o následující produkty.


Advanced Infrastructure Manager umožňuje zákazníkům dynamicky alokovat servery, měnit jim operační systémy bez složité instalace, počty síťových portů, připojení k Fiber Channelu a diskovým polím potřebným pro chod specifických aplikací. Všechno lze podle výrobce provést během několika minut, bez nutnosti jakéhokoli zásahu do kabeláže nebo dalších softwarových instalací. Celé řešení funguje i v prostředí, kdy zákazníci kombinují hardwarové prvky různých dodavatelů bez ohledu na to, jestli se jedná o fyzické nebo virtuální servery.

Předdefinovaná řešení řady Business Ready Configurations v sobě spojují v prý nejjednodušší aplikovatelné formě optimální serverovou, paměťovou a síťovou infrastrukturu.

Lifecycle Controller Version 1.3 je zabudován v nejnovější generaci serverů Dell a podporuje podle výrobce velice efektivní a rychlý způsob vzdálené správy a nasazování nových serverů. Díky ní je možné updatovat jak hardware na úrovni BIOS/FW, tak ovladače v rámci operačních systémů.

„Varianta 1.3 přináší řadu dalších vylepšení jako například aktualizace firmwaru na vyměněné díly, umístění image OS na tzv. vFlash pro bezpečnější a rychlejší instalaci, automatické upozornění na kritické updaty, či funkce discovery pro správní programy atd.,“ říká Ondřej Bačina, Enterprise Brand Manager ve společnosti Dell.

Kromě toho Dell uvedl na trh i nové prvky podporující 10Gb Ethernet. Jde mimo jiné o disková pole Dell EqualLogic PS6500X, služby Storage Consulting, PowerConnect 8024F, což je plnohodnotný 10G core switch s 24x10G porty typu SFP+ a 4x10Gbase-T, dále QLogic Converged Network Adaptor (CNA) a Mezzanine Card pro servery PowerEdge a Blade, jež dovolují přes 10Gb Ethernet přenášet společně provoz LAN, iSCSI a FC (prostřednictvím protokolu FCoE), a konečně přepínače řady PowerConnect B, jež jsou postaveny na základu modelů Brocade RX, DCX a 8000.Komentáře