Efektivní úložiště pro zpracování dat v reálném čase nabízí IBM

Úložné systémy, které jsou optimalizovány pro zpracování transakcí a analýzy v reálném čase, představila firma IBM.


Jedná se o diskový úložný systém střední kategorie Storwize V7000, který dokáže efektivně zvládat vysoký tok příval dat, například z webu či mobilních nebo embedded zařízení a využívá mimo jiné software Easy Tier pro automatický přesun nejaktivněji používaných dat na SSD, deduplikační technologii ProtecTier, SONAS (Scale-out Network Attached Storage) pro ukládání velkého objemu dat v rámci jednoho souborového systému nebo novou kompresi dat v reálném čase.

Systém Storwize V7000 podle výrobce zjednodušuje administrativní úkoly jako instalaci a správu, přičemž oproti konkurenčním produktům má prý až o 67 % nižší nároky na prostor. Systém obsahuje technologie, které eliminují nutnost opakovaně vytvářet kopie stejných dat.

Software System Storage Easy Tier automaticky přesouvá nejaktivnější data (například transakce kreditními kartami) na rychlejší solid state disky (SSD). Zajišťuje tak rychlý přístup k přednostním datům pro nově využívané úlohy jako analýzy a zároveň přesouvá sekundární data (méně naléhavá data uchovávaná například pro účely shody s předpisy) na levnější úložné technologie. Real-time Compression Appliance je zase technologie, která pomáhá omezit nároky na fyzickou úložnou kapacitu až o 80 % ve srovnání s běžně používaným úložným zařízením.

Scale-out Network Attached Storage (SONAS) byla vyvinutá na podporu několika petabytů úložné kapacity v jednom souborovém systému. Information Archive je zase kombinací ukládání dat na pásky a disky – to poskytuje klientům vícevrstvý úložný systém, který ochrání data pro dlouhodobé uchování a zároveň pomůže optimalizovat náklady.

IBM zároveň uvedla řadu dalších úložných produktů (údaje podle výrobce):

• System Storage DS8800, který na základě interních studií nabízí až o 40 procent vyšší výkon než jeho předchůdce, System Storage DS8700. DS8800 bude od příštího roku podporovat technologii IBM Easy Tier.

• Aktualizovaný software řadiče SAN Volume Controller, který obsahuje technologii Easy Tier, vylepšené grafické rozhraní pro správu a vyšší škálovatelnost proti předchozí verzi této technologie.

• Software Systems Director Storage Control, který umožňuje z jediného rozhraní spravovat úložiště, servery a síťové technologie.

• Software Tivoli Storage Productivity Center v4.2, který byl zdokonalen pro systémy střední kategorie.

• Implementační služby pro diskové systémy –Storwize V7000, v jejichž rámci provedou vysoce kvalifikovaní specialisté na úložné systémy plánování, implementaci, konfiguraci, testování a základní zaškolení. Využití služeb IBM umožní klientům uvolnit interní IT pracovníky pro jiné projekty a navíc nabízí rychlejší návratnost investic do úložných technologií IBM.Komentáře