Eliminaci síťových hrozeb usnadní propojení nástrojů LOGmanager a AddNet

Propojení bezpečnostních produktů LOGmanager a AddNet oznámily firmy Sirwisa a Novicom. Cílem je výrazně zkrátit a zjednodušit klíčový proces reakce na kybernetické bezpečnostní hrozby – od zjištění hrozby po její úplné zamezení nebo izolace kompromitovaného zařízení v síti organizací.

Eliminaci síťových hrozeb usnadní propojení nástrojů LOGmanager a AddNet


Systém LOGmanager,  centrální úložiště logů a SIEM, tak nově dokáže zpracovávat logy z bezpečnostního řešení AddNet pro správu IP adresního prostoru a řízení bezpečnosti přístupu v rozsáhlých sítích.

Bude tak pracovat s klíčovými informacemi poskytnutými systémem AddNet a umožní tak například přímé prokliknutí z IP adresy pracovní stanice na informace o jejím umístění, a to nejen o tom, na kterém přepínači a v jaké VLAN je stanice umístěna, ale také přímo na informaci o fyzickém umístění – místnosti.

„Systém AddNet chápeme jako klíčovou součást konceptu Aktivní bezpečnost sítě, a proto chceme v našem LOGmanageru informacím z tohoto bezpečnostního systému plně rozumět a umět je interpretovat správcům sítě a bezpečnostním manažerům s maximálním komfortem,“ tvrdí Filip Weber, výkonný ředitel firmy Sirwisa.

Podle Jindřicha Šavela, obchodního ředitele Novicomu, jejich firma vidí v podobných integracích velký přínos a věří, že spojením sofistikovaného nástroje detekce kybernetických hrozeb s praktickým nástrojem okamžité lokalizace zařízení (detailní L2 monitoring) s přímou možností jeho odpojení (NAC) dostávají administrátoři velice pokročilé řešení s možností reakce v řádu sekund.

Úvodní foto: © Tommi - Fotolia.com


Komentáře