EMC integrovalo zálohovací deduplikační systém Avamar s appliancemi Data Domain

Integraci Avamar 6.0, deduplikační zálohovací software, který je nově integrován s úložnými systémy Data Domain, představila společnost EMC. Spojením obou řešení lze rozšířit používání systému Avamar i do výrazně rozsáhlejších produkčních prostředí, než tomu bylo doposud.


Podle EMC mohou i ty největší podniky využít systém Avamar k návrhu vysoce škálovatelných infrastruktur pro obnovu, ke konsolidaci správy procesů pro ochranu dat a ke směrování vybraných úloh zálohování do optimálního systému podle atributů úlohy.

Díky schopnosti systému Data Domain podporovat zároveň několik úloh navíc může uživatelům usnadnit přechod ze staršího zálohovacího softwaru a řešení požadavků na ukládání typu nearline storage.

Integrace systémů Avamar a Data Domain je zajištěna pomocí softwaru Data Domain Boost, který je nyní integrován v klientech systému Avamar na úrovni zásad. Aplikace umožňuje systému Avamar centrální správu zálohování, obnovy a replikace dat v úložných systémech Data Domain.

Software DD Boost využívá odlišný způsob distribuce deduplikovaných úloh, než je standardní u deduplikace v systému Avamar. Poskytuje tak vyšší výkon u rozsáhlejších streamovaných úloh, jako je zálohování či obnova celých databází, a zároveň stále minimalizuje potřebnou šířku přenosového pásma mezi klientem a serverem. Správci systému Avamar mají nyní možnost směrovat zálohy do systémů Data Domain nebo Avamar Data Stores podle doporučených postupů pro konkrétní aplikace. Systém Avamar 6.0 podporuje zálohování bitových kopií z prostředí Oracle, Microsoft Exchange, SharePoint a SQL Server a VMware do systémů Data Domain.

Plné využití rozhraní VMware vStorage API for Data Protection a úzká integrace se systémem VMware vCenter Server zase systému Avamar 6.0 dovoluje nabídnout vyšší rychlost a jednoduchost zálohování a obnovu dat, a to při vysoké škálovatelnosti.Komentáře