EMC nabídla podporu pro virtualizované desktopy Citrixu

Specializované řešení, které dovoluje rychleji implementovat virtuální klientskou infrastrukturu od Citrixu, představila společnost EMC.


Založeno je na unifikovaném úložišti EMC VNX s plnou podporou souborového systému NFS a platformě Cisco UCS (Unified Computing System).

Novinka poskytuje integrovaný streaming aplikací a centralizovanou správu klientských počítačů pro až 1000 uživatelů, přičemž díky své architektuře stavebních bloků je možné toto řešení škálovat na tisíce virtuálních počítačů.

EMC také oznámilo aktualizaci zásuvného modulu EMC Virtual Storage Integrator (VSI), který zjednodušuje vytváření většího počtu virtuálních klientských počítačů a jejich následnou registraci v prostředí Citrix XenDesktop s podporou samoobslužného zřizování a správy úložišť, což usnadňuje nasazení systému XenDesktopu a úložiště VNX bez ohledu na používaný hypervizor.

Díky integraci s aplikací Citrix XenApp může toto nové řešení využívat kompresních a replikačních funkcí úložišť VNX pro centralizaci správy aplikací a zlepšení využití úložiště.Komentáře