EMC urychlí zálohování díky deduplikaci i na úložišti

Verzi 7.6 SP1zálohovacího softwaru NetWorker integrovanou s aplikací Data Domain (DD) Boost uvedla na trh firma EMC. Propojení těchto produktů podle výrobce výrazně zvyšuje rychlost zálohování a usnadňuje konfiguraci či správu.


Mezi výhody integrace řešení NetWorker a DD Boost patří mimo jiné to, že až dvakrát zvyšuje agregovanou propustnost z NetWorkeru do systému Data Domain, a to distribucí částí deduplikačního procesu do uzlu úložiště NetWorker. Dále zjednodušuje správu replikace, když umožňuje pomocí správní konzole NetWorker Management Console spravovat software DD Replicator, který dovoluje řídit plánování a viditelnost veškerých záloh v primárních i sekundárních lokalitách, včetně podpory různých zásad uchovávání záznamů.

Novinka také zjednodušuje nastavení a monitorování pomocí rozpoznávání a konfigurace založené na průvodcích. To usnadňuje instalaci systémů DD a nové funkce monitorování a vykazování usnadňují správu systému.

EMC také oznámila nová vylepšení softwaru NetWorker. Patří k nim podpora restartování z kontrolních bodů (checkpoint restart), tedy z bodu, ve kterém bylo přerušeno, nikoli od začátku, dále zjednodušené klonování bez nutnosti vytvářet skripty a nové funkce pro vyrovnávání zatížení disků a správu úložného prostoru.Komentáře